×

طرح “کوله‌بری” با قید فوریت در کمیسیون امنیت ملی

 • کد نوشته: 22333
 • ۱۴۰۱-۱۲-۰۹
 • 224 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی می‌شود طرح ساماندهی تجارت مرزی و کوله‌بری و معیشت مرزنشینان از اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ قابل اجرا باشد.
  طرح “کوله‌بری” با قید فوریت در کمیسیون امنیت ملی
 • به گزارش آوای باینگان، شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه موضوع کوله‌بری موضوعی در قالب امنیت پایدار تعریف و به کمیسیون امنیت ملی ارجاع داده شد اظهار داشت: کوله بری در قالب لایحه دوفوریتی تصویب شد و برای بررسی جزئیات و با هدف تسریع در کار و استفاده از ظرفیت کوله‌بری برای استان کرمانشاه تلاش شد از کمیسیون اقتصاد به کمیسیون امنیت ملی انتقال داده شود.

  حیدری گفت: این طرح در مقایسه با طرح‌های گذشته مشمولیت بیشتری دارد و برخلاف قبل که مناطقی تا شعاع ۲۰ کیلومتری را شامل می‌شد اکنون شهرستان‌های مرزی را شامل می‌شود و علاوه بر این کوله‌بران سالانه دو یا سه بار فرصت استفاده داشتند اما با این طرح یک بار در ماه می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

  وی با بیان اینکه در مرحله اول چهار استان کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان از این طرح بهره‌مند خواهند شد و به تدریج در سایر استان‌ها نیز اجرا می‌شود افزود: در استان کرمانشاه شهرستان‌های گیلانغرب، قصرشیرین، سرپل‌ذهاب، ثلاث باباجانی، جوانرود و پاوه را شامل می‌شود اما به طور قطع اثر اقتصادی آن بر کل استان خواهد بود.

  نماینده مردم شهرستان سرپل‌ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه دوفوریتی آماده طرح در کمیسیون امنیت ملی است و در مرحله بعد به طور مجدد در صحن مجلس تصویب و بعد از آن برای تأیید شورای نگهبان ارسال می‌شود.

  وی افزود: به دولت نیز اعلام شده که آیین نامه اجرایی را پیشاپیش تنظیم کند که زمان کمتری برای تنظیم آیین نامه صرف شود و اکنون به موازات هم آیین نامه اجرایی در دولت و طرح در مجلس در حال بررسی است و پیش بینی می‌شود برای اردیبهشت ماه سال آینده قابل اجرا باشد.

  منبع: تسنیم

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *