×

فرمانداران شهرهای اورامانات نسبت به برچیدن کشتارهای غیرمجاز اقدام کنند

 • کد نوشته: 24350
 • ۱۴۰۲-۰۹-۱۴
 • 166 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: با افتتاح یک کشتارگاه صنعتی در شهرستان روانسر که جوابگوی شهرهای منطقه اورامانات است فرمانداران این منطقه با بسیج دستگاهای مرتبط با حوزه بهداشت باید نسبت به برچیدن کشتارهای غیرمجاز اقدام کنند.
  فرمانداران شهرهای اورامانات نسبت به برچیدن کشتارهای غیرمجاز اقدام کنند
 • به گزارش آوای باینگان، دکتر حسین حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: وجود کشتارگاه سنتی و نیز غیرمجاز دام و از سویی دیگر عرضه گوشت خارج از شبکه نظارت دامپزشکی، از جدی‌ترین چالش‌های حوزه سلامت در استان و منطقه اورامانات به شمار می‌رود که سلامت شهروندان را به خطر انداخته است.

  وی افزود: با افتتاح کشتارگاه صنعتی روانسر که قادر است سالانه ۱۲ هزار تن گوشت قرمز سالم و بهداشتی تولید و به بازار مصرف عرضه کند مشکل تامین گوشت بهداشتی در این مناطق به طور کامل برطرف شده است.

  حیدری، با بیان اینکه تمام کشتارگاه های این مناطق سنتی و توسط شهرداری ها مدیریت می شود ادامه داد: با بوجود آمدن این شرایط انتظار دارد فرمانداران منطقه اورامانات با فعال ساختن کارگروه های بهداشت نسبت به حل معضلات این حوزه با همکاری دادستان و نیروی انتظامی، دامپزشکی، اجراییات شهرداری، مرکز بهداشت، محیط زیست و اصناف اقدام کنند.

  مدیرکل دامپزشکی استان به اهمیت تامین غذای سالم برای شهروندان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۵ هزار راس دام سبک و یک هزار و ۱۵۰ راس دام سنگین در کشتارگاه‌های سنتی منطقه اورامانات زیر نظارت ناظرین شرعی و بهداشتی دامپزشکی ذبح شده که انتظار می‌رود با افتتاح این کشتارگاه صنعتی، ذبح دام در کشتارگاه‌های سنتی متوقف و دام‌ها در این کشتارگاه صنعتی تحت نظارت ناظرین شرعی و بهداشتی ذبح شوند.

  کشتارگاه صنعتی شاهو روانسر که در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع و با ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا احداث شده نخستین کشتارگاه صنعتی در منطقه اورامانات محسوب می شود که با سرمایه‌گذاری ۴۷ میلیارد تومانی بخش خصوصی احداث و هفته گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

  با احداث این کشتارگاه که بدون دریافت تسهیلات و با سرمایه‌گذاری کامل بخش خصوصی احداث شده است روزانه ۱۵۰ راس دام سبک و ۱۵ راس دام سنگین کشتار و به صورت کاملا بهداشتی و تحت نظارت های شبکه دامپزشکی در اختیار شهروندان قرار داده می شود.

  با افتتاح این کشتارگاه جدید در روانسر انتظار می رود کشتارگاه‌های سنتی شهرهای منطقه اورامانات و نیز کشتارهای خیابانی این منطقه جمع آوری و تمام کشتارها تحت نظارت های شرعی و بهداشتی از طریق این کشتارگاه انجام پذیرد.

  اورامانات با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت شامل شهرستان‌های روانسر، جوانرود، ثلاث باباجانی و پاوه است.

  منبع: ایرنا
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *