×

مشکل تامین آب شرب ۳۰۰ خانوار روستایی روانسر به زودی برطرف می‌شود

 • کد نوشته: 21421
 • ۱۴۰۱-۰۷-۲۳
 • 255 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: مشکل تامین آب شرب ۳۰۰ خانوار روستایی روانسر به زودی برطرف می‌شود.
  مشکل تامین آب شرب ۳۰۰ خانوار روستایی روانسر به زودی برطرف می‌شود
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از خبرنگار مهر، رضا داودی بعد از ظهر جمعه در مراسم آغاز عملیات اجرایی حفر چاه برای حل مشکل آب مردم شهرستان روانسر، اظهار کرد: مشکل تأمین آب آشامیدنی ۳۰۰ خانوار ۲ روستای خراجیان و کلاوه شهرستان روانسر با حفر و تجهیز یک حلقه چاه عمیق به زودی برطرف می‌شود

  وی افزود: برای حفر و تجهیز این چاه ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی پیش بینی شده و عمق حفاری پیش بینی شده برای آن ۲۰۰ متر است.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: پیش از این آب ۲ روستای خراجیان و کلاوه با جمعیتی نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ نفر از طریق مجتمع آبرسانی گرگیدر تأمین می‌شد که با حفر و راه اندازی این چاه عمیق هم آن مجتمع پر آب می‌شود، هم مشکلات کم آبی این روستاها برای درازمدت حل می‌شود.

  داودی بیان کرد: در شهرها و روستاهای شهرستان روانسر تمهیدات و تدابیری اندیشیده و پروژه‌هایی تعریف شده و در دست اجرا هستند که با اتمام آنها مشکلات کم آبی این شهرستان برطرف خواهد شد.

  وی به پروژه‌های متعدد در دست اجرای آبفای استان در حوزه روستایی از جمله پروژه‌های آبرسانی روستاهای مامنان و سلکان با ۱۱ روستای تحت پوشش، مجتمع آبرسانی نهرابی، خرم آباد و چندین پروژه دیگر اشاره کرد.

  داودی ادامه داد: در حوزه شهری نیز حفر و تجهیز چاه آب شاهو رو به اتمام و احداث مخزن ۲ هزار مترمکعبی آن نیز به پایان رسیده است و در شهر روانسر هم حفر چاه و توسعه مخازن را در دست داریم به ویژه در محدوده شمالی شهر که با کمبود جدی آب مواجه بودند با تقویت ایستگاه پمپاژ توانستیم به طور تقریبی ۲۵ لیتر در ثانیه حجم تولید آب شرب شهر را افزایش دهیم.

  مدیرعامل آبفا استان کرمانشاه گفت: برای آنکه مشکل تنش آبی شهرستان روانسر کاملاً مرتفع شود برنامه ریزی هایی انجام شده و اقداماتی در این فصل کاری انجام خواهد شد تا پیش از تنش آبی سال آینده برنامه‌ها را به ثمر برسانیم.

  منبع: مهر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *