×

نصب یادبود جان‌ باختگان حریق «بوزین و مرخیل» برای ثبت در تاریخ

 • کد نوشته: 14906
 • ۱۳۹۹-۰۴-۱۸
 • 1781 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: استاندار کرمانشاه گفت: یادبودی برای جان‌باختگان حریق «بوزین و مرخیل» در منطقه نصب شود تا آیندگان بدانند این افراد برای حفظ طبیعت چه ازخودگذشتگی داشتند.
  نصب یادبود جان‌ باختگان حریق «بوزین و مرخیل» برای ثبت در تاریخ
 • به گزارش آوای باینگان و به نقل از خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند امروز سه شنبه در ستاد بحران استان کرمانشاه به اقدامات شایسته و همکاری دستگاه‌های مختلف و همچنین حضور پررنگ نیروهای مردمی در اطفای حریق جنگل‌های بوزین و مرخیل اشاره کرد و گفت: بی‌شک اگر این هم‌دلی و همکاری بین نیروهای شکل نمی‌گرفت، فاجعه بزرگی رخ می‌داد و آتش تا پاوه نیز کشیده می‌شد و هنوز هم درگیر اطفای حریق بودیم.

  استاندار کرمانشاه افزود: برای اطفا حریق به‌دلیل تاریک شدن هوا، دود غلیظ و عبور از مرز کشور عراق امکان استفاده از بالگرد نبود و عملاً نمی‌توانست کارآیی لازم را داشته باشد.

  وی گفت: این آتش منجر به فوت سه نفر از هم استانی‌های ما شد که عاشق طبیعت بودند و این برای ما بسیار دردناک بود.

  استاندار کرمانشاه ادامه داد: برخلاف برداشت رسانه‌های معاند در خصوص مرگ این سه عزیز که آن‌را بر اثر انفجار مین عنوان کردند، برادر یکی از متوفیان که از نزدیک شاهد حادثه بود، علت حادثه را آتش اعلام کرد.

  بازوند ادامه داد: بی‌شک رشادت‌ها و جانفشانی‌های جان‌باختگان این حادثه در تاریخ ثبت خواهد شد و یاد و خاطره این عزیزان همیشه در قلب و ذهن مردم خواهد ماند.

  وی بیان کرد: متولیان امر برای بحث بیمه این سه نفر تمام همت خود را به‌کار بگیرند و ترتیبی اتخاذ شود تا برای خانواده متوفیان در صورت امکان مستمری برقرار شود و لوح یادبود نیز در منطقه نصب شود تا آیندگان بدانند این افراد برای حفظ طبیعت چه ازخودگذشتگی داشتند.

  استاندار کرمانشاه با تاکید بر پاک‌سازی ارتفاعات مرخیل و بوزین از احتمال وجود مین، گفت: احداث پایگاه اطفای حریق در این منطقه بسیار ضروری است، لذا در این خصوص با رئیس منابع طبیعی کشور در سفری که به کرمانشاه خواهد داشت، هماهنگی لازم به‌عمل خواهد آمد.

  بازوند گفت: با توجه به اینکه در گزارشات منابع طبیعی و محیط زیست اختلافاتی در وسعت گستره آتش وجود دارد، لذا در اولین فرصت این اختلافات حل و فصل شود تا به یک رقم معین برسند.

  استاندار کرمانشاه با بیان اینکه درختان در این آتش سوزی فقط ۱۰ درصد درختان آسیب دیدند، افزود: تعدادی درخت خشک در این جنگل‌ها وجود دارد که لازم است تعیین تکلیف شوند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *