×

۷۸ درصد جمعیت جوانرود زیرپوشش بیمه سلامت هستند

 • کد نوشته: 21043
 • ۱۴۰۱-۰۶-۰۲
 • 146 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: از جمعیت ۷۸ هزار نفری شهرستان جوانرود ۶۱ هزار و ۱۳۱ نفر معادل ۷۸ درصد زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.
  ۷۸ درصد جمعیت جوانرود زیرپوشش بیمه سلامت هستند
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از خبرنگار ایرنا، دکتر «رضا تحویلیان» روز سه‌شنبه در دیدار با فرماندار جوانرود افزود: از ۶۱ هزار و ۱۳۱ فرد زیرپوشش بیمه سلامت در شهرستان جوانرود ۳۱ هزار و ۱۳۱ نفر بیمه سلامت همگانی رایگان دسترسی دارند.

  وی با بیان اینکه در طرح پزشک خانواده با کمبود پزشک مواجه هستیم، اظهارداشت: این در صورتی است که بیمه سلامت برای قرارداد با پزشک خانواده هیچ گونه محدودیتی ندارد.

  مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تاکنون ۲۷ هزار و ۹۶ نفر در شهرستان جوانرود زیرپوشش خدمات پزشک خانواده قرار نگرفته‌اند، خاطرنشان کرد: کمبود پزشک مانع اجرای کامل این طرح شده است.

  تحویلیان، اجرای طرح نظام ارجاع یا پزشک خانواده را جزو برنامه ششم توسعه و سیاست های مقام معظم رهبری دانست و گفت: این طرح بهترین و به روزترین نوع خدمات پزشکی در جهان در راستای کاهش هزینه های درمان برای بیماران، جلوگیری از اتلاف وقت در روند درمان و تسریع  در درمان محسوب می شود.

  وی به اهمیت نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک اشاره و یادآور شد: برای بهتر و کامل‌تر شدن نسخه پیچی الکترونیکی درشهرستان جوانرود باید همکاری و جدیت بیشتری از ناحیه پزشکان صورت پذیرد چرا که با اجرای نسخه پیچی الکترونیکی بسیاری از خطاها و مشکلات برطرف می‌شود.

  فرماندار جوانرود نیز گفت: در هر جامعه نیروی سالم و توانمندی وجود دارد و می‌تواند موجب رشد و توسعه را فراهم کند که در این زمینه سازمان بیمه سلامت یکی از نهادهایی است که می‌تواند این دغدغه مردم را برطرف و زمینه را فراهم کند.

  «سعدی نقشبندی» افزود: یکی از موفقیت‌هایی که در حوزه نظام جامع سلامت وجود دارد برقراری عدالت اجتماعی است که بیمه سلامت در این حوزه نقش موثری را در جامعه ایفا کرده است.

  وی اظهارداشت: مجموعه مدیریت شهرستان جوانرود در پشتیبانی از این نهاد تمام تلاش خود را برای رفع موانع و مشکلات بیمه سلامت بکار خواهند گرفت.  

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *