×

ابراهیم یوسفی
آنگاه که انسانیت؛ نژاد و مذهب نمی شناسد

 • کد نوشته: 12731
 • ۱۳۹۶-۰۴-۱۹
 • 2475 بازدید
 • ۲ دیدگاه
 • آوای باینگان: براستی که انسان موجود عجیبی است؛ هم در نوع ساختمان فیزیولوژی منحصر به فرد و هم در ساختار روحی و درونی ناشناخته و پیچیده اش.
  آنگاه که انسانیت؛ نژاد و مذهب نمی شناسد
 • اشرف مخلوقات قابلیت هرکاری و شایستگی هر توفیق و درجه ای را بخود اختصاص داده است و خود را گل سرسبد عالم خلقت نموده است.
  بر اساس اعتقادات ما و منابع دینی ؛ خداوند منان، جهان را اگر برای نوع بشر نبود نمی ساخت و جمیع ملائک و مقربان را به سجده و تایید و تمکین به جایگاه رفیعش  مخیر نمی فرمود .
  موجودی مقدس و شایسته  توصیف  “لقد خلقنا الانسان فی احسن تقویم “ در خلقت و لقد کرمنا بنی آدم در کرامت و منش و در مقابل موجودی سرکش و به ضلالت و انحطاط رفته تا دره اسفل السافلین.

  کمیته امداد که نهادی خیریه و عام المنفعه است  هر روز و هرساعت کار و خدمت در آن جلوه گاه حوادث تلخ و شیرین از محرومیت ها و حمایت ها ؛ افتادگی ها و دست گیری و مساعدتها و در یک کلام احتیاج و رفع حوائج است.

  دیدن زوجی جوان با داشتن تنها یک فرزند پسر که بمدت دو سال است از طریق برنامه ماه عسل با طرح اکرام ایتام و محسنین آشنا شده اند و کاملا متفاوت از لحاظ فرهنگی و مذهبی و قومیت با ما مردم منطقه چند فرزند معنوی را حمایت نموده و به دور از هر تعلق مذهبی و قومیتی و فقط بر اساس نوع تفکر متعالی انسانیت و نوع دوستی که در شریعت مقدس به تفصیل به آن پرداخته شده است کمک های نقدی مستمر ماهیانه و بهترین وسایل بازی و آموزشی و ضروریات زندگی را فراهم میکنند و برای دیگری وسائل جهیزیه ازدواج را خریداری و با وسیله نقلیه شخصی خود به منطقه آورده و با حضور در جمع خانواده و ابراز نوازش و محبت؛ با تواضع و فروتنی به آنان هدیه میکنند و در آغوششان میکشند، واژه ها قابل به تعریف و احساس قابل به انتقال این حس متعالی نیست. بخصوص آنکه حلاوت و شیرینی این کار برای خیرین سبب افزایش مرتب تعداد نیازمندان و ایتام تحت حمایتشان میگردد .
  زیبا ترین نوع حس انسانی و کمال بلوغ فرهنگی و درس های باهم بودن و بفکر هم بودن و همدیگر را درک و غمخوار شدن در این اوضاع نابسامان و پر مشکل و غائله جهان اسلام که گرمی بازار همدیگر را تکفیر کردن، همدیگر را کشتن و نابود کردن! و همدیگر را هتک حرمت کردن و بذلت کشاندن !! است را به نمایش گذاشته اند .

  دلشاد و مشعوف از زیبایی های اخلاق و تفکر زیبای نوع بشر و افسوس و تاثر از افراط و تفریط اخلاقی و دینی و مذهبی و قومی از نوعی دیگر بسیار تامل برانگیز و عبرت آموز است.

  ابراهیم یوسفی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه باینگان

  نویسنده: ابراهیم یوسفی
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  2 پاسخ به “آنگاه که انسانیت؛ نژاد و مذهب نمی شناسد”

  1. احمدی گفت:

   بسیارزیبا توصیف نمودید .بله انسانیت هنوز زنده ست وباقیات صالحاتی است برای روز نیاز

  2. شهروند گفت:

   با سلام و عرض خسته نباشید
   خدا اجرشان بدهد خیرینی را که در اصل با خدا معماله می کنند و خوش به حالشان که مشغول تجارتی بسیار سودمند هستند.
   فکر می کنم نشان دادن تصویر افراد نیازمند و تحت پوشش امری اخلاقی نباشد.
   توفیق شما را از خداوند خواستارم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *