×

اجرای طرح یارانه دستمزد برای ایجاد و حفظ اشتغال در شهرستان پاوه

 • کد نوشته: 13986
 • ۱۳۹۸-۰۷-۲۹
 • 722 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی پاوه از اجرای طرح یارانه دستمزد برای ایجاد و حفظ اشتغال در این شهرستان خبر داد.
  اجرای طرح یارانه دستمزد برای ایجاد و حفظ اشتغال در شهرستان پاوه
 • به گزارش  آوای باینگان ، فاضل سلیمی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی پاوه از اجرای طرح یارانه دستمزد خبر داد و گفت : در این طرح که با هدف ایجاد اشتغال و حمایت از اشتغال شغل اولی‌های دانشگاهی و دیپلم در مناطق کم‌ برخوردار از اشتغال اجرا می‌شود به مدت یک‌سال به‌ صورت ماهانه مطابق شیوه‌ نامه موجود بابت بخشی از دستمزد نیروی شغل اولی زیر ۳۵ سال (که سابقه پرداخت بیش از ۶ ماه حق بیمه نداشته باشد) به کارفرما پرداخت می‌شود.

  او گفت : براساس طرح «یارانه دستمزد»، به کارآفرینانی که از شغل اولی‌های دانشگاهی و دیپلم در واحد‌های خود استفاده کنند، به میزان ۳۰ درصد یارانه دستمزد تعلق می‌گیرد تا هزینه‌های اشتغال برای آنان نیز کاهش یابد.

  او گفت: سقف بهره‌مندی هر کارگاه برای استفاده از نیروی کار شغل اولی معادل حداکثر ۵۰ درصد نیروی کار موجود است.

  رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی پاوه افزود: طول دوره پرداخت یارانه دستمزد به‌ازای هر نیروی کار شغل اولی با تایید دستگاه هماهنگ‌کننده تا سقف ۱۲ ماه است و میزان یارانه دستمزد، معادل ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار است که براساس صورت وضعیت مزد ارسالی به سازمان تامین اجتماعی محاسبه و پرداخت می‌شود.

  سلیمی گفت: کارفرمایان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان مراجعه کنند .

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *