×

نظارت قاطع مجلس بربانک ها در پرداخت وام ازدواج/نداشتن منابع برای پرداخت وام بهانه بانک ها است

 • کد نوشته: 11720
 • ۱۳۹۵-۰۵-۳۰
 • 1118 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: شهاب نادری با تاکید برضرورت تسهیل شرایط اعطای وام ازدواج از سوی بانک ها، گفت: با سخت گیری های بانک ها در اعطای تسهیلات سن ازدواج در کشور بالا رفته است.

  نظارت قاطع مجلس بربانک ها در پرداخت وام ازدواج/نداشتن منابع برای پرداخت وام بهانه بانک ها است
 • به گزارش آوای باینگان نماینده مردم پاوه،جوانرود،ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بارها رهبر انقلاب اسلامی در سخنان خود بر ضرورت تسهیل شرایط ازدواج جوانان تاکید داشته اند، افزود: با وجود مصوبه مجلس در خصوص افزایش وام ازدواج اما بانک ها دراعطای این نوع تسهیلات سخت گیری کرده به گونه ای که به ایجاد صف های طولانی از سوی متقاضیان منجر شده است.

  بانک ها منابع و دارایی های بسیاری برای پرداخت وام ازدواج دارند

  این نماینده مردم در مجلس دهم،با اشاره به اظهارات اخیر مسئولان اقتصادی کشور مبنی بر اینکه منابع بانک ها برای تسهیلات دهی کافی نیست، افزود: این استدلال درست نبوده زیرا بانک ها علاوه بر منابع دارایی های بسیاری دارند که می توانند با استفاده از آن ها روند تسهیلات دهی را از سر بگیرند.

  وی با بیان اینکه منابع برای تخصیص وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج در بودجه ۹۵ دیده شده است،تصریح کرد:با توجه به منابع دیده شده در بودجه هر نوع تعللی در پرداخت تسهیلات ازدواج با برخورد مجلس همراه خواهد شد.

  پیش شرط های پرداخت وام ازدواج بسیار دشوار است

  نادری با تاکید براینکه پیش شرط های پرداخت وام ازدواج بسیار دشوار است،افزود:برای تسهیل شرایط ازدواج جوانان باید پیش شرط های آسان جهت پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شود.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به درخواست های بی شمار مردم از نمایندگان مجلس در خصوص پیگیری چرایی تاخیر در پرداخت وام ازدواج،تصریح کرد: متاسفانه همه روزه،نامه های بسیاری درخصوص تعلل بانک ها برای پرداخت تسهیلات ازدواج به دفاتر نمایندگان می رسد.

  نادری ادامه داد:رفتار بانک ها درخصوص پرداخت تسهیلات از این پس زیر ذره بین نظارتی مجلس قرار خواهد گرفت و هر نوع سخت گیری، با برخوردهای قاطع مواجه خواهد شد.

  احضار مسئولان اقتصادی کشور به مجلس در صورت تعلل بانک ها در پرداخت تسهیلات ازدواج

  وی با بیان اینکه در صورت ادامه روند تاخیر در پرداخت تسهیلات ازدواج کمیسیون اقتصادی مجلس با دعوت از وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی پیگیر موضوع خواهد بود،گفت:باید مسئولان اقتصادی دولت پاسخگوی تاخیر در پرداخت تسهیلات باشند.

  عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:مطالبه نمایندگان مجلس از دولت تسریع و تسهیل در شرایط ازدواج جوانان با ارایه تسهیلات کارآمد است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *