×

گردنه «تته» در محور پاوه به دلیل بارش برف مسدود شد

 • کد نوشته: 21656
 • ۱۴۰۱-۰۸-۲۶
 • 302 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پاوه از مسدود شدن مسیر پاوه به شهرستان سروآباد استان کردستان در گردنه «تته» به دلیل بارش برف، مه غلیظ و خطر ریزش کوه تا چند ماه آینده خبر داد.
  گردنه «تته» در محور پاوه به دلیل بارش برف مسدود شد
 • به گزارش آوای باینگان، «ابراهیم شهریاری» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این محور از ابتدای سه راهی شهدا (ملندو) تا آخرین نقطه استحفاظی شهرستان پاوه در گردنه تته مسدود و از ورود خودروها به این مسیر در سه راهی شهدا جلوگیری می شود.

  وی با بیان اینکه این محور هم اکنون به دلیل نداشتن ایمنی بالا مسدود است، گفت: به علت نبود دید کافی و خطر ریزش کوه در مسیر گردنه سخت‌گذر پیشنهاد می شود خودروهای عبوری تا اطلاع ثانوی برای عبور و مرور از محور فرعی «هجیج ـ هورامان» به‌ عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

  مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای پاوه ادامه داد: گردنه تته در مسیر استان کرمانشاه به کردستان از سخت‌ترین گردنه های منطقه و سخت ترین راه ارتباطی بین این ۲ استان است که در نیمی از سال به علت بارش برف سنگین، کولاک شدید، خطر سقوط بهمن، خطر ریزش کوه و مه شدید و نداشتن دید کافی به روی رانندگان مسدود می‌شود.

  شهریاری از رانندگان خواست با همراه داشتن زنجیر چرخ و سایر ملزومات زمستانی عوامل این اداره را در برفروبی در این محور همراهی کنند.

  طول این گردنه سخت گذر و کوهستانی ۲۱ کیلومتر است که ۱۷ کیلومتر آن در استان کرمانشاه و چهار کیلومتر باقیمانده در استان کردستان قرار دارد.

  گردنه تته محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان در استان کردستان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه است.

  این گذرگاه بر مناطقی از اقلیم کردستان عراق مشرف است و با چشم غیرمسلح شماری از شهرها و روستاهای کردستان عراق و سد دربندیخان قابل مشاهده است.

  منبع: ایرنا
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *