×

۳۰ کیلومتر از محور پاوه به مریوان بهسازی شد

 • کد نوشته: 20928
 • ۱۴۰۱-۰۵-۱۵
 • 320 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پاوه گفت: با تلاش راهداران این شهرستان ۳۰ کیلومتر از محور پاوه در استان کرمانشاه به مریوان در استان کردستان با اعتبار ۲۴ میلیارد ریال بهسازی و آسفالت شد.
  ۳۰ کیلومتر از محور پاوه به مریوان بهسازی شد
 • به گزارش آوای باینگان، «ابراهیم شهریاری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: محور پاوه – نودشه – مریوان  ۱۰۸ کیلومتر است که ۵۸ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی شهرستان پاوه و ۵۰ کیلومتر آن نیز در حوزه شهرستان‌های سروآباد و مریوان در استان کردستان است.

  وی ادامه داد: با تهیه، حمل و پخش و تراکم بیش از یک هزار و ۲۰۰ تن آسفالت ۳۰ کیلومتر از محور پاوه به مریوان در حوزه استحفاظی این شهرستان که رویه مناسبی نداشت بهسازی شد.

  رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه با بیان اینکه این پروژه به صورت امانی اجرا شده است، اظهار داشت: ۴۰۰ تن آسفالت در مسیر زلته به نودشه ، ۳۵۰ تن در محور نودشه- سه راهی ملندو و  ۴۵۰ تن در محور ملندو به گردنه تته (انتهای حوزه استحفاظی شهرستان پاوه) بکارگیری شده است.

  شهریاری گفت: با اجرای این پروژه عبور و مرور کاربران جاده ای در این محور مهم و پرتردد تسهیل و آسان شد.

  محور پاوه –نودشه – مریوان محوری کوهستانی و گردشگری است که بخشی زیادی از آن بر مناطقی از اقلیم کردستان عراق مشرف است و با چشم غیرمسلح شماری از شهرها و روستاهای کردستان عراق و سد دربندیخان قابل مشاهده است و که در فصل بهار و تابستان مقصد سفر گردشگران از اقصی نقاط کشور است.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *