×

۶۰ درصد روستاهای ثلاث‌باباجانی با تانکر آبرسانی می‌شود

 • کد نوشته: 20832
 • ۱۴۰۱-۰۴-۳۱
 • 258 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: بنابر اعلام مسئولان ثلاث‌باباجانی، حدود ۶۰ درصد روستاهای این شهرستان با تانکر آبرسانی می‌شوند و بخش "زمکان" به عنوان نمونه سال‌ها از آب چشمه غیربهداشتی آب مورد نیاز خود را تأمین می‌کنند.
  ۶۰ درصد روستاهای ثلاث‌باباجانی با تانکر آبرسانی می‌شود
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از خبرگزاری تسنیم، مردم میرآباد در بخش زمکان شهرستان مرزی ثلاث‌باباجانی مدت‌هاست که با مشکل کم‌آبی مواجه هستند و بیشتر آب مصرفی خود را از چشمه‌ای تهیه می‌کنند که بهداشتی به نظر نمی‌رسد.

  چشمه‌ای که مردم میرآباد مجبور به استفاده از آن هستند مورد استفاده احشام نیز قرار می‌گیرد و از طرفی جابه جایی و حمل آن نیز به معضلی دیگر برای این مردم تبدیل شده است.

  مسئولان وعده‌هایی را برای این مشکل داده بودند اما هنوز این مشکل آنگونه که باید رفع نشده و این مشکلات در حالی است که حدود چهار کیلومتری میرآباد سدی وجود دارد.

  در جریان سفر اخیر رئیس جمهور به استان کرمانشاه وزیر نیرو در میرآباد این وعده را داد که تا پایان امسال آب پایدار به منطقه می‌رسد.

  فرامرز باوندپور فرماندار ثلاث‌باباجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: شهرستان ثلاث‌باباجانی با داشتن ۱۶۷ روستای دارای سکنه بیش از ۹۸ روستای آن یعنی معادل ۵۹ درصد به وسیله تانکر آبرسانی می‌شود.

  وی عنوان کرد: بخش زمکان نیز ۴۵ روستای دارای سکنه دارد که بیش از ۲۵ روستا معادل ۵۶ درصد با بحران شدید آب شرب مواجه هستند و به صورت سیار آبرسانی می‌شوند.

  باوندپور گفت: تنها منبع تأمین آب شهر میرآباد و هر سه روستای اقماری سراب شیان است که به دلیل خشکسالی شدید بیش از دو سال گذشته خشک شده است.

  وی افزود: در سال گذشته چاهی در این منطقه حفاری شد که به دلیل فقر شدید سفره‌های زیرزمینی منطقه فاقد آب بود و جوابگوی مشکل آب شهر میرآباد و روستاهای اقماری نبود اما در سفر اخیر رئیس جمهور به استان، وزیر نیرو به عنوان نماینده ویژه از این منطقه بازدید و دستوراتی در این زمینه صادر کرد.

  باوندپور گفت: مقرر شده آب شهر میرآباد و هشت روستای اقماری دارای تنش شدید آبی از آب پایدار بهره‌مند شوند و روز گذشته نیز تیم مطالعاتی و فنی از شرکت آبفا در منطقه حاضر شدند و اقدامات اولیه را انجام دادند و امید داریم با دستور ویژه وزیر نیرو حمایت استاندارحداکثر طی یکسال آینده مشکلات این منطقه به صورت پایدار رفع شود.

  فرماندار ثلاث‌باباجانی بیان کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در زمینه آبرسانی سیار در شهر میرآباد و روستاهای اقماری این شهر همکاری مناسبی داشتند.

  منبع: تسنیم

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *