×

برگزاری آئین راهپیمایی روز قدس در شهر باینگان / عکس

 • کد نوشته: 12673
 • ۱۳۹۶-۰۴-۰۲
 • 6681 بازدید
 • ۲ دیدگاه
 • آوای باینگان: راهپیمایی روز قدس با حضور اعضای شورای اداری بخش باینگان، نیروهای خدوم نظامی و انتظامی و آحاد مردم مسلمان و انقلابی شهر باینگان برگزار شد.

  برگزاری آئین راهپیمایی روز قدس در شهر باینگان / عکس
 • به گزارش خبرنگار آوای باینگان ظهر روز جمعه مورخ ۹۶/۰۴/۰۲ مصادف با بیست و هشتمین رو از رمضان المبارک سال ۱۴۳۸ ه.ق و بعنوان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی حضرت امام ( ره ) روز قدس نام گرفته است، مراسم بزرگداشت این روز در نماز جمعه باینگان برگزار شد.
  این مراسم با حضور اعضای شورای اداری بخش باینگان، نیروهای خدوم نظامی و انتظامی و آحاد مردم مسلمان و انقلابی شهر باینگان به انجام رسید.
  ماموستا ملا ابراهیم انفرادی خطیب جمعه این هفته شهر باینگان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای نمازگذاران به اهمیت روز قدس، نام گذاری این روز و حضور در این روز اشاره نموده و ((امنیت)) را اولین خواسته مردم و اولین وظیفه حکومت اسلامی دانست.
  ماموستا انفرادی ضمن قرائت آیه۱۱۲ سوره نحل به بیان اهمیت نعمتی به اسم امنیت پرداخت و وظیفه ی ما را شکرگذاری در برابر این نعمت بزرگ الهی دانست.
  امام جمعه موقت باینگان امنیت را لازمه توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در جامعه دانست. وی محروم شدن از امنیت، اعتماد و فراوانی رزق را برابر آیه مذکور از بزرگترین بدی ها دانسته و وظیفه مردم را شکرانه این نعمت به جا آوردن و پاسداشت این امنیت دانست.
  ماموستا انفرادی رعایت تقوا، توکل، اجرای عدالت، برادری و برابری، دفاع از محروم، برخورد با ظلم و رفع تبعیض را لازمه برقراری امنیت دانسته و اظهار داشت هر گاه در دین مبین ما مفهوم امنیت ذکر می شود پس از آن بحث از اقتصاد و سیاست می شود.
  او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیاتی از سوره یوسف امنیت را مهم ترین ویژگی مصر آن زمان از نظر حضرت یوسف دانست.
  خطیب جمعه این هفته باینگان در قسمت پایانی خطبه ها چنین نتیجه گیری نمود:

  در همه مکاتب و آیین ها امنیت مهم ترین شاخصه توسعه و مهم ترین نیاز جامعه است. وی ضمن ستایش نیروهای نظامی و انتظامی از جان فدایی آنان تقدیر نمود و ابراز امیدواری کرد این امنیت که مرهون خون شهداست با جان فشانی این عزیزان و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری کماکان تداوم داشته باشد.
  ماموستا انفرادی ملت ایران و قوم اصیل کرد را زخم خورده ترور و تروریست دانسته و از جریان تکفیر و ترور اعلام انزجار نموده و گفت که ان شاء الله دشمن هیچ گاه نخواهد توانست از تفاوت های فرهنگی و مذهبی مردم ایران جهت دستیابی به اهداف شوم و تفرقه انگیزش دست یابد.
  پس از پایان نماز عبادی سیاسی جمعه و اقامه نماز به امامت ماموستا انفرادی، نمازگزاران در ورودی مسجد جامع تجمع نموده و با سر دادن شعارهایی از فلسطین مظلوم اعلام حمایت نموده و از استکبار اعلام بیزاری نمودند.
  قرائت قطع نامه پایانی راهپیمایی پایان بخش برنامه های امروز بود.

  نوشته های مشابه

  2 پاسخ به “برگزاری آئین راهپیمایی روز قدس در شهر باینگان / عکس”

  1. باینگان گفت:

   سلام علیکم
   با آرزوی عبادات واقعا” در باینگان به چه دلیل امام جمعه بحث نمی کند در مورد روز قدس و خودش در باینگان بوده است و چرا بعضی دیگر از ماموستاییان نقش خطیب و بحث را در باینگان ندارند خواهشمند است امام حمعه ها فکر کنید

  2. باینگان گفت:

   ملا حامد کجای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *